Technické informace

Výhody povrchově upraveného dřeva

  • Povrchová úprava dřevěných palubek je prováděna v profilovém stříkacím automatu italské výroby CEFLA FLEXI SPRAY, který je vybaven stříkacím zařízením firmy KREMLIN.

  • Palubky jsou ze všech stran naimpregnovány vodou ředitelnou impregnací Hydro Ceopren EDC 410 od výrobce Sherwin Williams.

  • Pohledová strana je opatřena vodou ředitelným lakem Laqvin EMC 401 od výrobce Sherwin Williams.

  • Povrchově upravené dřevěné palubky jsou konstrukčně stálé a chráněné preventivními látkami proti houbě, hnilobě, zamodrání a hmyzu.

  • Na zapravení řezů je potřeba jen malé množství barvy ve stejném odstínu. Tuto je možno zakoupit současně s palubkami v balení 0,75l, 2,5l, 5l.

  • Povrchová úprava stříkáním zaručuje dokonalý vzhled palubek a hlavně ušetří čas za ruční nátěr štětcem.

  • Barvené palubky jsou neustále skladem a připravené k odběru.

Dodací a přepravní podmínky

Nevhodnou dopravou a skladováním palubek může dojít k poškození a trvalým deformacím.

Pro zabránění zbytečným ztrátám by se měly dodržovat jednoduché zásady.

Palubky se dopravují v krytých, řádně vyčištěných dopravních prostředcích chráněných proti přímým povětrnostním vlivům.

Barvené palubky jsou baleny v balících po osmi kusech a jsou ukládány ve vodorovné poloze. Jednotlivé palubky musí být v balících ve svislé poloze z důvodu možného slepení barveného povrchu a možnosti jeho poškození. Při přepravě musí být barvené palubky zajištěny proti posunutí.

Při používání vysokozdvižných vozíků, musí být podkladní hranoly min. 80mm vysoké, aby nedošlo k poškození palubek vidlicí.

Skladování barvených palubek

Jednotlivé barvené palubky musí být v balíku ve svislé poloze a balíky se ukládají ve vodorovné poloze.

Odstup podpěrných trámků by neměl být velký, doporučujeme vzdálenost 1200mm.

Při skladování více paketů na sobě musí být proklady mezi pakety přesně vertikálně nad sebou.

Aby se zabránilo poškození hran, musí ležet hrany desek nad sebou v jedné rovině.

Skladovací prostory musí být kryté, suché a odvětrané. Nesmí však dojít k uskladnění blízko topných těles.

Péče o dřevěné palubky

Dřevěné palubky a další venkovní stavebně truhlářské výrobky, které jsou ošetřeny povrchovou úpravou akrylátovými lazurovacími nátěrovými hmotami musí být pravidelně ošetřovány tak, aby se prodloužila životnost nejen povrchové úpravy, ale výrobku samotného. U ošetřeného povrchu po několika letech dochází vlivem povětrnostních podmínek k přirozenému úbytku lakového filmu. Intervaly mezi jednotlivou údržbou závisí hlavně na exteriérové expozici – prostředí kterému jsou dřevěné palubky vystaveny.

Doporučujeme kontrolu nejlépe na jaře nebo na podzim. Při případném čištění se mohou používat výhradně jemné, neutrální čistící prostředky. Nepoužívejte silně alkalické a agresivní čistící prostředky, rozpouštědla nebo ostré či abrazivní předměty. Po použití čistícího prostředku utřete povrch vlhkým hadrem a vytřete do sucha. Během kontroly je nutné zaměřit se hlavně na mechanické poškození – způsobené např. krupobitím nebo ostrými předměty.

Údržba a oprava poškozených vnějších částí

Oprava poškozené povrchové úpravy je následující:

nejprve ošetřovaný povrch očistíme a obrousíme brusným papírem P180; eventuálně se vyskytující výrony pryskyřice odstraníme špachtlí a očistíme  hadříkem namočeným v čistém lihu

v případě probroušení nátěru až do dřevěného podkladu, aplikujeme příslušné lazurovaní mořidlo v původním odstínu a necháme zaschnout

nakonec aplikujeme štětcem nátěr vrchního lazurovacího laku EMC401 dotónovaného do příslušeného odstínu, lazuru pro tyto účely můžeme i naředit vodou a necháme zaschnout.

Sherwin-Williams

Barvy SHERWIN-WILLIAMS

Sherwin Williams působí v oboru povrchových úprav dřeva více než 140 let. Díky špičkovému vývoji a dlouhodobé spolupráci s výrobci může dnes Sherwin Williams představit novou generaci ochranných prostředků systémů Laquin a Aquafin pro ošetření stavebně truhlářských výrobků. Tyto materiály se vyrábějí ve Švédsku z velmi kvalitních surovin za použití nejmodernějších komponentů. Vynikají nejen atraktivním vzhledem, ale zároveň i vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, která byla testována v náročných podmínkách Skandinávie a Jižní Evropy. Jednoduchá aplikace a šetrnost k životnímu prostředí je hlavním důvodem, proč jsou tyto materiály tak oblíbené u výrobců v mnoha evropských zemích.

Jedinečné systémy vodou ředitelných exteriérových nátěrových hmot na dřevo firmy

Sherwin Williams jsou vyvinuty tak, aby chránily dřevo před atmosférickými vlivy – UV zářením, teplotními změnami, vlhkostí apod.

Dokumenty ke stažení

SHERWIN&WILLIAMS : Technický list Hydro Ceopren EDC410-odstín

STÁHNOUT

SHERWIN&WILLIAMS : Technický list Laqvin 30 EMC401-odstín

STÁHNOUT

Dřevěná palubka DDL: Technická a kvalitativní specifikace

STÁHNOUT

Dřevěná palubka DDL: Prohlášení o vlastnostech

STÁHNOUT

Dřevěná palubka HASSLACHER: Prohlášení o vlastnostech

STÁHNOUT